środa, 3 grudnia 2014

Adwentowo...

No i mamy adwent - radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Czy może być coś radośniejszego na te dni niż kalendarz adwentowy? Codzienne zaglądanie do kieszonki i sprawdzanie co tam dzisiaj na nas czeka. Raz jest to lizak, raz uwielbiana Mamba, raz Mamba w listkach. W niektórych kieszonkach pojawiły się zadania. W te dni należy wykonać przeróżne przedświąteczne przygotowania. Nasz kalendarz adwentowy wisi na lodówce na wysokości małych rączek, tak aby samodzielnie mogły zaglądać do kieszonek :-) Nasz zeszłoroczny kalendarz tutaj.

Oprócz słodkości przydałyby się wieczorne opowieści o tematyce bożonarodzeniowej. Niestety jakoś to mi umknęło i nie zdążyłam na czas takowych zakupić. Z pomocą przyszła idealna i niezawodna w takich sytuacjach instytucja - biblioteka. Książki wypożyczone, teraz pozostaje codzienne czytanie :-)
Nie wyobrażam sobie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia bez aspektu religijnego. W zeszłym roku dostałam od mojej stałej Czytelniczki (dziękujemy jeszcze raz Pani Gosiu :-) ) książkę ułatwiającą wprowadzanie dzieci w wiarę i religię. Nie wszystkie zagadnienia zostały przez nas przerobione, więc z książki korzystamy także w tym roku.Czeka nas jeszcze adwentowe uczestnictwo w roratach. Nawet gdybyśmy tego nie chcieli (a chcemy bardzo) to byśmy musieli, bo Józio (niezmienna od roku miłość mojej Córki) chodzi, więc my także musimy :-)

4 komentarze:

 1. Dobra Kobieto, dasz skserować stronę o adwencie?? U nas religijne aspekty kuleją, niestety! A co to za koncert w family cafe? Można gdzieś kupić bilet/ zapisać się ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że dam skserować, ale tematy Bożonarodzeniowe to więcej stron i skseruję Wam wszystkie :-) Pogadać z Panią Gosią (także Twoją stałą czytelniczką) czy są jeszcze do kupienia te książeczki?
   W Family Cafe 20 grudnia w godzinach popołudniowych (16:00 chyba) występują dzieci z Musichome. Będą grały na instrumentach. Między innymi Józio, no więc sama rozumiesz, że musimy tam być i wspierać :-)

   Usuń
  2. A, rozumiem, czyli to nie jest koncert ogólnodostępny? My też mamy świąteczny w yamaha, 14-tego. No właśnie, może masz strój clowna (albo chociaż nos?) Książeczkę chętnie zakupię jeśli jest taka opcja :)

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że ogólnodostępny, bo my nie mamy żadnego oficjalnego zaproszenia na piśmie. Dowiem się jeszcze.
   Stroju clowna nie mam. Nosa też, ale w Pepco są nosy renifera. Może się nada?
   Książkę polecam kupić. Jest do niej dołączona płyta z opowiadaniami (bardzo przystępne dla dzieciaczków). Po wysłuchaniu tekstu (ten sam co zapisany), dziecko koloruje kolorowankę i w nagrodę może przykleić na tej stronie naklejkę (dołączone do książki). Do każdego tematu jest też przypisana modlitwa wieczorna. Jutro dowiem się o możliwość zakupu.

   Usuń